Inauguracja questu na Ursynowie!

Weź udział w inauguracji questu na Ursynowie, wyrusz na trasę pełną wiedzy i zdobądź atrakcyjne nagrody!

 

Wciąż możesz dołączyć do grupy poszukiwaczy ekoprzygód, która już 8 czerwca walczyć będzie o nagrody na trasie najnowszego questu w Warszawie. Na uczestników czekają: moc ciekawostek o Ursynowie, porządny zastrzyk wiedzy o ekologii i zdrowa dawka rywalizacji!

Zabawa rozpocznie się 8 czerwca (sobota) o godzinie 11:30 przy stacji metra Stokłosy (obok wyjścia w kierunku Pasażu Ursynowskiego). To właśnie stąd zespoły liczące od 2 do 5 osób wyruszą trasą questu, który uczestnicząca w konkursie Zostań czEKObohaterem drużyna Eko Girls przygotowała wspólnie z ogólnopolską Fundacją Questingu. Na czym polegać będzie zadanie? 

– Quest to trasa, która prowadzi po najciekawszych miejscach naszej dzielnicy – tłumaczy Helena, członkini zespołu Eko Girls. – Nie ma na niej znaków. To, dokąd należy iść, trzeba zgadnąć samemu, bo w queście są zagadki i rebusy, a dopiero ich rozwiązanie wskazuje kierunek marszu. Na końcu czeka skarb, czyli zadanie do zrobienia. Może to być na przykład narysowanie czegoś na ulotce. Dzięki temu wiemy, że ktoś rozwiązał nasze zagadki i był na mecie.

Jak tłumaczy Marta z Eko Girls, quest po inauguracji dostępny będzie dla wszystkich chętnych, jednak warto zapisać się na wyjątkowe otwarcie trasy 8 czerwca. 

– Tylko w ten dzień drużyny, które wszystko dobrze rozwiążą i najszybciej przybiegną do mety dostaną od nas nagrody – zachęca. 

Warto podjąć wyzwanie, gdyż na drużyny – zdobywców trzech pierwszych miejsc – czekają ciekawe gry towarzyskie.

Upominki i rywalizacja, choć z pewnością rozbudzają emocje, nie są jednak tego dnia najważniejsze. Questowicze będą bowiem mieli okazję, by poznać nieznane fakty z historii Ursynowa oraz sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ekologii.

Gracze dowiedzą się, między innymi, skąd pochodzi nazwa Ursynów, co dzielnica miała wspólnego z tajemniczą Enigmą oraz jak prawidłowo segregować odpady.

– Dla nas ważne było, żeby pokazać, że ekologia jest fajna i ciekawa – przyznaje Małgosia, kolejna z Eko Girls. – Robiąc pracę na konkurs sprawdziłyśmy, jak wygląda segregacja śmieci na osiedlu i przygotowałyśmy dużo ważnych informacji, które pomogą innym nauczyć się dobrze segregować odpady. Podpowiadamy też, co można zmienić, żeby wpłynąć na środowisko na całej planecie, a nie tylko na Ursynowie. 

Pomysł na quest i inaugurację z nagrodami zdobył pierwsze miejsce w kategorii klas 1-3  w ogólnopolskim konkursie dla dzieci i młodzieży “Zostań czEKO BOhaterem” organizowanym przez znaną markę Grześki. Rywalizacja polegała na stworzeniu koncepcji projektu, który ma na celu zwrócenie uwagi na lokalne i globalne problemy związane z ochroną środowiska. 

Chcesz wziąć udział w zabawie?

Nic prostszego! Wystarczy, zgłosić udział swojej grupy mailowo (kontakt@questing.pl) lub telefonicznie (500 638 679). Mile widziani są najmłodsi uczestnicy, jednak zapraszamy questowiczów w każdym wieku. Pamiętaj, że nie przewidzieliśmy podziału na kategorie wiekowe.  Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Warto zarezerwować miejsce już teraz, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.

plakat-ursynow-A3
Rozmiar :344kB
Pobierz
Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!