Questing to przygoda…

Odkryj nieznane historie z Mesznej i zdobądź  atrakcyjne nagrody! czwartek | 18 Sierpień 2022

Już 10 września w Mesznej (gmina Wilkowice w województwie śląskim) odbędzie się inauguracja 3 nowych questów, czyli edukacyjnych gier terenowych. Każdy, kto weźmie udział w zabawie, zdobędzie wiedzę o historii i przyrodzie tej części Beskidów, a najlepsi uczestnicy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody.

 

Inauguracja 3 niezwykłych tras turystycznych

 

Każdy, kto zgłosi się do zabawy, znajdzie się też w wyjątkowym gronie osób, które jako pierwsze przejdą questy przygotowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Mesznej we współpracy z Fundacją Questingu.

 

– Organizowana przez nas zabawa z nagrodami to podsumowanie kilku miesięcy wytężonej pracy nad questami – podsumowuje Katarzyna Gnioździorz Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Mesznej.
– Aby nie zepsuć gry, nie mogę zdradzić zbyt wielu szczegółów questów. Powiem tylko, że zadanie polega na przejściu nieoznakowanej w terenie trasy. Kierunek wskazują zagadki i rebusy w opisie questu. Ich rozwiązanie gracze znajdą w terenie. Może być to data fundacji zabytkowego kościoła, napis na tablicy pamiątkowej czy kierunek wskazany przez postać na pomniku – trzeba mieć oczy i uszy szeroko otwarte. Na końcu trasy czeka symboliczny skarb – potwierdzająca przejście linoryt do odrysowania na ulotce.

 

Spacer pełen wiedzy

 

Spacer jest pretekstem, by na dłużej zatrzymać się w danym miejscu, przyjrzeć się zabytkom i poznać niezwykłe historie pozornie zwyczajnych miejscowości. Jak przyznaje Edyta Lenart-Wojna z Fundacji Questingu, Beskidy to teren pełen ciekawych tematów na questy.

 

– Meszna zaskoczyła nas bogactwem opowieści o swoich mieszkańcach, kulturze i przyrodzie. Niestety, musieliśmy wybrać tylko 3 naszym zdaniem najciekawsze historie. Każdy quest ma swojego unikalnego bohatera. Podczas spaceru gracze zgłębią obyczaje harcerskie z okresu międzywojennego, doświadczą piękna przyrody Magury i poznają biografię jednego z lokalnych twórców ludowych.

 

10 września inauguracja z nagrodami

 

Choć questy dostępne będą przez cały czas, warto wziąć udział w ich inauguracji 10 września. Wtedy to osoby, które jako pierwsze przejdą 3 trasy, otrzymają atrakcyjne nagrody.

 

W wydarzeniu mogą brać udział osoby indywidualne, jak i kilkuosobowe drużyny. Dzieci i niepełnoletnia młodzież musi być pod opieką osób dorosłych.

 

Co zrobić, by wziąć udział w grze?

 

Aby wziąć udział w zabawie, wystarczy zgłosić swój udział do 9 września 2022 pod numer telefonu: 503084042 lub adres e-mail: kontakt@questing.pl . Warto się spieszyć, gdyż ilość uczestników zabawy jest ograniczona.

Kontakt

Nasi trenerzy

 • Edyta Lenart - Wojna
 • Anna Watza
 • Łukasz Wilczyński

Formularz kontaktowy

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Chętnie udzielimy informacji na temat:

 • możliwości tworzenia questów (zasady, szkolenia (metoda warsztatowa lub ekspercka), certyfikacja, rekomendacja),
 • aspektów edukacyjnych, promocyjnych i integrujących społeczność lokalną za pomocą ścieżek questingowych,
 • promocji regionów metodą questingu,
 • prowadzeniu kampanii promocyjnych (w tym BEZPŁATNA promocja dotycząca umieszczenia questów w największej bazie questów w Polsce – www.questing.pl, aktualności + wyróżnione questy, Facebook oraz Instagram – Questing wyprawa po skarb – wiodące social media w kraju dotyczące questów);
 • Przygotowaniu projektów graficznych oraz druk questów,
 • Zamieszczeniu questów w ogólnopolskiej aplikacji mobilnej Questing,
 • Aktualizacji wcześniej stworzonych questów,
 • Organizacji questingowych wizyt studyjnych,
 • Organizacji konferencji, seminariów, eventów (między innymi: Festiwale Questingu, Pikniki Questowe, Inauguracje Questów)
 • Współpracy z nami.
 • Nie lubisz pisać? Zadzwoń! Fundacja Questingu – 500 638 679

 

Wszelkie prawa do strony www. questing.pl należą do Fundacji Questingu z siedzibą w Bałtowie

 

 
Top