Powstaną questy o hutniczych tradycjach Ostrowca Świętokrzyskiego

Questing zyskuje coraz bardziej na popularności, ale dla niektórych wciąż pozostaje tajemnicą 🙂 i chociaż tajemnica jest jedną z zasad questów, warto wiedzieć, czym są, jak powstają i na czym dokładnie polegają 😉
– W przeciągu najbliższych miesięcy, na terenie Ostrowca Św. będziemy przeprowadzali szkolenia, w trakcie których powstaną trzy questy związane z hutniczym Ostrowcem, między innymi z historią hutnictwa, ze znakomitymi osobowościami, związanymi z hutnictwem – wyjaśnia Edyta Lenart-Wojna, Prezes Zarządu Fundacji Questingu.
Inaugurację questów zaplanowano na wrzesień. Przejść je będzie mógł każdy żądny przygody. Oprócz wieńczącej wyprawę pieczęci, dla najlepszych przewidziano cenne nagrody. Co ważne questy staną się produktami trwałymi i będą stanowić kolejną atrakcję turystyczną hutniczego miasta. Fundacja Questingu pozyskała środki na projekt „Hutniczy Ostrowiec” z Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra” i już przygotowuje się do wielkiej odsłony edukacyjnych gier terenowych.
Między innymi o tym mówiła na antenie Radia Rekord 89,6 FM Edyta Lenart-Wojna – Prezes Zarządu Fundacji Questingu, zdradzając, że wkrótce swoją premierę będą miały trzy questy poświęcone tradycjom hutniczym Ostrowca Świętokrzyskiego.

POSŁUCHAJCIE SAMI

 

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!