Questing to przygoda…

Questing, a turystyka rodzinna… (cz.2) wtorek | 31 Styczeń 2012

Mamo, tato strasznie nudzi mi się!!! Zrób coś…! Jak często rodzice słyszą podobne zdania wypowiadane z ust swoich pociech? Jednak, nie to jak często słyszą owy lament z ust dziecka, jest istotą naszego zagadnienia, a to w jaki sposób na nie reagują! Zakup nowej lalki z zestawem super szminek, dzięki którym zabawka waszej córki zyska na popularności, a wszystkie koleżanki będą mogły jej pozazdrościć. Nowa gra na ulubioną konsolę waszego syna… Rozwiązanie może i najprostsze, ale czy najlepsze?

A może warto by zamiast pieniędzy zainwestować własny czas, wykazać się kreatywnością i pokazać dziecku nowy świat – questing będzie idealnym rozwiązaniem! Dziecko potrzebuje bliskiego kontaktu z rodzicami, najbliższymi, poświęcenia mu uwagi, szczerej rozmowy, a dzięki zabawie poznaje otaczający je świat i próbuje zrozumieć rządzące nim prawa (Światem rządzi pieniądz, synu! – Rzekł ojciec do swego pierworodnego! – głupi żart;)) Zabawa nie jest jednak tylko i wyłącznie dla dzieci, również rodzice mogą przez zabawę zrealizować i zaspokoić swoje potrzeby. Wspólnie przeżyte chwile mogą stać się cementem wiążącym bliskich, nawet w dobie kryzysu wartości rodzinnych (hymmm… zabrzmiało jak kazanie z ambony??).

Questing to propozycja dedykowana przede wszystkim dla całych rodzin, idealnie wpisująca się w trend turystyki rodzinnej. Mimo, iż samo słowo nie znalazło jeszcze polskiego odpowiednika, to definiować je można jako zabawę podobną do harcerstwa i podchodów. Pozwala nam przeżyć niesamowitą przygodę, zintegrować się z otoczeniem i ludźmi, którzy nam towarzyszą w rozwiązywaniu questów. Umożliwia przeniesienie się w zupełnie inny wymiar rzeczywistości. Podstawą questingu jest wspólne odkrywanie zagadek i przeżywanie przygód. Nieważne gdzie i kiedy! Ważne, że razem. Całą rodziną! Nie wymaga dużych nakładów finansowych, a raczej kreatywności i chęci. Wystarczy zorganizować mapy ze szlakami i wierszowanymi wskazówkami, rozwiązanie których zaprowadzi do określonego celu, np. skarbu w postaci skrzyneczki z pieczęcią świadczącą o rozwiązaniu danego questu. Dlatego questing tak idealnie wpisuje się w pojęcie wakacji z dzieckiem, turystyki rodzinnej czy organizacji czasu wolnego. Zjawisko to coraz prężniej rozwijające się w Polsce może być wspaniałą alternatywą dla spędzania wolnego czasu w czterech ścianach, czy galeriach handlowych, a ponad to jest ogólnodostępny ze względu na niewielki lub żaden wkład finansowy.

Marcin Dziekan

Kontakt

Nasi trenerzy

  • Edyta Lenart - Wojna
  • Anna Watza
  • Łukasz Wilczyński

Formularz kontaktowy

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Chętnie udzielimy informacji na temat:

  • możliwości tworzenia questów (zasady, szkolenia (metoda warsztatowa lub ekspercka), certyfikacja, rekomendacja),
  • aspektów edukacyjnych, promocyjnych i integrujących społeczność lokalną za pomocą ścieżek questingowych,
  • promocji regionów metodą questingu,
  • prowadzeniu kampanii promocyjnych (w tym BEZPŁATNA promocja dotycząca umieszczenia questów w największej bazie questów w Polsce – www.questing.pl, aktualności + wyróżnione questy, Facebook oraz Instagram – Questing wyprawa po skarb – wiodące social media w kraju dotyczące questów);
  • Przygotowaniu projektów graficznych oraz druk questów,
  • Zamieszczeniu questów w ogólnopolskiej aplikacji mobilnej Questing,
  • Aktualizacji wcześniej stworzonych questów,
  • Organizacji questingowych wizyt studyjnych,
  • Organizacji konferencji, seminariów, eventów (między innymi: Festiwale Questingu, Pikniki Questowe, Inauguracje Questów)
  • Współpracy z nami.
  • Nie lubisz pisać? Zadzwoń! Fundacja Questingu – 500 638 679

 

Wszelkie prawa do strony www. questing.pl należą do Fundacji Questingu z siedzibą w Bałtowie

 

 




Top