Questuj, fotografuj i… zdobywaj nagrody!

Przejdź dwa najnowsze questy w Ostrowcu Świętokrzyskim, odkryj losy bohaterów Powstania Styczniowego i podziel się z nami zdjęciami ze swojej wyprawy. Tylko te trzy proste kroki wystarczą, by wziąć udział w konkursie, w którym możesz wygrać czytnik książek, smartwatch lub słuchawki bezprzewodowe. 

Lucyna zuch dziewczyna i Porucznik “Zgoda” w walce o wolność

Organizowany przez Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim i Fundację Questingu konkurs to sposób na ciekawe i angażujące przedstawienie burzliwych  wydarzeń z lat 1863-1864, które miały miejsce na Ziemi Ostrowieckiej. 

Wędrując trasami dwóch questów: “Lucyna – zuch dziewczyna” oraz “Porucznik „Zgoda” w walce o wolność”, uczestnicy poznają tożsamość i biografie dwójki lokalnych bohaterów, którzy brały udział w Powstaniu Styczniowym. 

 

Wspólnie z nimi questowicze odwiedzą zarówno miejsca, gdzie wydarzenia z czasów zrywu niepodległościowego upamiętnione są przez nazwy ulic, pomniki i murale, jak te lokalizacje, o których wiedza przetrwała jedynie w przekazywanych z pokolenia na pokolenie opowieściach lub w trudno dostępnych książkach historycznych.

 

Kim są bohaterowie questów? Tego nie możemy zdradzić, gdyż odkrycie tożsamości tych postaci to jedno z zadań, które należy wykonać na trasie.

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?

W konkursie mogą wziąć udział zarówno osoby indywidualne, jak i grupy. Zasady są bardzo proste:

 

1) Odwiedź Punkt Informacji Turystycznej zlokalizowany w Ostrowieckim Browarze Kultury (Ostrowiec Świętokrzyski, ul. Siennieńska 54) i pobierz ulotkę: “Lucyna – zuch dziewczyna” lub “Porucznik Zgoda w walce o wolność”. Ulotkę z opisem trasy możesz też pobrać i wydrukować ze strony www.questing.pl . Pamiętaj, że w tym konkursie liczy się przejście wyłącznie jednego z dwóch wymienionych wyżej questów. Zgłoszenia z przejścia innych tras nie będą brane pod uwagę. 

2) Wyrusz na quest! Nie musisz się spieszyć. Ważne, by prawidłowo rozwiązać wszystkie zadania opisane w wybranym queście i zapisać odpowiedzi w wyznaczonych do tego miejscach. Zabierz ze sobą aparat i wykonaj ciekawą relację fotograficzną z questowania.

Warto postarać się, by była ona kreatywna i jak najlepiej odzwierciedlała ona Twoją questową przygodę. Nie zapomnij też, by na ulotce odbić pieczęć lub odrysować kształt linorytu umieszczony na końcu trasy.

3) Do 29 października na adres kontakt@questing.pl wyślij kopię (skan lub czytelne zdjęcie) ulotki z rozwiązanymi zadaniami oraz dokumentację fotograficzną z questowania (minimum jedno zdjęcie).  Pamiętaj, że w przypadku większej liczby prawidłowo nadesłanych zgłoszeń, to właśnie zdjęcia decydować będą o nagrodach. Warto zatem wykazać się kreatywnością. 

Uwaga! Szczegółowe zasady konkursu opisuje regulamin, z którym koniecznie należy się zapoznać przed wzięciem udziału w zabawie.

 

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!