Śladami Stefana Żeromskiego, czyli kolejny miejski quest, tym razem w Kielcach

W dniach 1-2 marca pracownicy wszystkich oddziałów Muzeum Narodowego w Kielcach, przewodnicy po woj. świętokrzyskim, a także miłośnicy ziemi kieleckiej uczestniczyli w szkoleniu z metodologii questów organizowanym przez oddział Muzeum Narodowego w Kielcach – Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Podczas szkolenia teoretyczno-praktycznego mieli okazję poznać ideę oraz zasady tworzenia questów, a następnie zdobytą wiedzę wykorzystać w praktyce w drugim dniu szkolenia. Celem warsztatów było rozpoczęcie przygotowania pierwszego, miejskiego questu w Kielcach: śladami Stefana Żeromskiego, autora m.in. „Ludzi Bezdomnych” oraz „Przedwiośnia”. Szkolenie poprowadził certyfikowany trener questingu, Łukasz Wilczyński z Planet PR.

Kielecki quest jest kolejnym miejskim questem, przygotowywanym przy współpracy z trenerami questingu z Planet PR.

Wspólna wyprawa po centrum stolicy woj. świętokrzyskiego w drugim dniu szkolenia zaowocowała odkryciem Kielc z perspektywy Stefana Żeromskiego, gdzie mieszkał przez kilkanaście, młodzieńczych lat. To właśnie tutaj, chodził do gimnazjum, w którym powtarzał trzy klasy, a także po raz pierwszy zakochał się. Kieleckie miejsca stały się pierwowzorem do wielu opisanych w jego powieściach, m.in w „Syzyfowych pracach”, czy w „Ludziach bezdomnych”.

Uczestnicy szkolenia sprawdzili ścieżki i trasy, które przemierzał nastoletni pisarz, a następnie zaczęli układać wstępne teksty zagadek, rysować mapę oraz przygotowali wzór pieczątki.

Jaki był Stefan Żeromski jako nastolatek? Już niedługo będziecie mogli się o tym przekonać, gdy powstanie quest.

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!