Śladami trudnej historii Głowaczowa – weź udział w historycznym queście i wygraj nagrody!

Już 11 listopada (poniedziałek) o godzinie 11:30 w Głowaczowie (województwo mazowieckie) odbędzie się inauguracja nowego, pieszego questu o tematyce historycznej.

Wspólnie z uczestnikami wyruszymy w podróż po trudnych dziejach tego miasta. Wszyscy chętni wystartują z placu przed budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej i przemierzą trasę, która poprowadzi ich przez najważniejsze historyczne miejsca w Głowaczowie.

Quest skupi się na przypomnieniu o dramatycznych wydarzeniach, które dotknęły Głowaczów podczas II wojny światowej. Chociaż wiele historycznych lokalizacji już nie istnieje, uczestnicy questu będą mieli okazję poznać dzieje zarówno dawnej, jak i współczesnej części Głowaczowa.

– Questing to wyjątkowa forma połączenia aktywności fizycznej i edukacji, która pozwala nie tylko odkrywać historię, ale także lepiej zrozumieć trudne momenty z dziejów lokalnych społeczności – mówi Edyta Lenart-Wojna, prezes Fundacji Questingu. – Głowaczów wciąż kryje w sobie niezwykłe historie, które umykają naszej pamięci. Naszym questem chcemy przypomnieć o wydarzeniach, które ciężko znaleźć w na kartach podręczników do historii. 

W wydarzeniu mogą wziąć udział wszyscy chętni, którzy wcześniej dokonają zgłoszenia. Udział w inauguracji jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, należy zapisać się mailowo: kontakt@questing.pl lub telefonicznie: 500 638 679.

Podczas inauguracji questu uczestnicy będą mieli okazję rywalizować o atrakcyjne nagrody. Tablet, smartwatch i słuchawki bezprzewodowe trafią do trzech najszybszych drużyn, które poprawnie rozwiążą wszystkie zagadki na trasie.

Organizacja wydarzenia „Śladami trudnej historii Głowaczowa” jest możliwa dzięki współpracy Fundacji Questingu ze stowarzyszeniem Anima Loci, które zgłosiło swój pomysł do konkursu na najciekawszy scenariusz questu. Projekt ten zdobył uznanie wśród questowej społeczności, co pozwoliło na jego realizację.

– Historia miejsc takich jak Głowaczów często znika z naszej pamięci. Dzięki questingowi możemy te wspomnienia ożywić i sprawić, że młodsze pokolenia poznają losy swojego regionu – dodaje Edyta Lenart-Wojna. – Cieszymy się, że możemy razem z Anima Loci stworzyć nową formę edukacji, rozrywki i upamiętnienia ważnych wydarzeń z przeszłości.

Powstanie trasy i jej inauguracja są możliwe dzięki wsparciu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. 

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!