„Ślady Wielkich Polaków na Białołęce” – pierwszy QUEST na Białołęce

Ta gra terenowa połączy zabawę, poznawanie lokalnej historii z aktywnością fizyczną w przyrodniczym plenerze. Z propozycją dla indywidualnych osób, ale i dla zespołów, np. całych rodzin, zwracają się organizatorzy gry „Questing – Ślady Wielkich Polaków na Białołęce”. Rozgrywka odbędzie się w niedzielę 2 października br.

 

Gra rozpocznie się w niedzielę, 2 października o godz. 12.00 w Instytucie Prymasowskim Stefana Kardynała Wyszyńskiego przy ul. Świerkowej 4. To urocze miejsce jest położone w kompleksie leśnym w Choszczówce, na północnych rubieżach Białołęki. Znajdujący się tam niepozorny zespół zabudowań to niemy świadek najnowszej historii Polski.

 

Właśnie do Choszczówki, cicho i niepostrzeżenie, wymykał się z Warszawy kard. Stefan Wyszyński (1901–1981), czczony jako Prymas Tysiąclecia – pierwszy wśród polskich biskupów, czyli właśnie Prymas, zwierzchnik Kościoła w Polsce w latach 1948–1981. Dziś ośrodek w Choszczówce wciąż odgrywa rolę ośrodka, do którego można przyjechać indywidualnie i grupowo na odpoczynek czy rekolekcje. Jest zarazem miejscem pamięci o Prymasie Wyszyńskim, do którego z roku na rok przybywa coraz więcej osób, jak do muzeum. Po 12 września 2021 r., gdy Prymas Wyszyński został ogłoszony Błogosławionym Kościoła katolickiego, ruch w ośrodku na Choszczówce dodatkowo się nasilił.

 

W niedzielne południe 2 października br. właśnie w tym miejscu rozpocznie się gra terenowa „Questing – Ślady Wielkich Polaków na Białołęce”. Pomysłodawcą i organizatorem rozgrywki jest białołęckie koło Związku Dużych Rodzin Trzy Plus we współpracy z samorządowcami warszawskiej dzielnicy Białołęka.

 

Rozgrywka terenowa w niedzielę 2 października na Białołęce – „Questing – Ślady Wielkich Polaków na Białołęce” będzie polegać na przejściu nieoznakowanym szlakiem turystycznym. Pomocą dla graczy będą rymy i liczne zagadki, które poprowadzą ich po wyjątkowych, często zapomnianych miejscach. Celem przygody będzie odkrycie ukrytego skarbu, a tym samym poznanie dziedzictwa Białołęki i kart jej niedawnej historii.

 

W grze mogą wziąć udział indywidualni zawodnicy, ale także zespoły – całe rodziny, grupy znajomych, itp. By zagrać należy przedtem zgłosić indywidualnych graczy bądź całe zespoły do organizatorów na adres kontakt@questing.pl lub telefonicznie na numer 503 084 042. Po dotarciu na metę, dla najszybszych, będą czekały nagrody! Liczba miejsc ograniczona. Organizatorzy zapraszają.

 

Możliwy dojazd

– podmiejską kolejką z Warszawy w kierunku Legionowa, należy wysiąść na przystanku Choszczówka i skręcić w las w kierunku zachodnim; do przejścia około 500 m,

– udać się autobusem nr 731 z Żerania w kierunku Legionowa, należy wysiąść na przystanku Dębowa (na żądanie).

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!