Questing to przygoda…

„Ślady Wielkich Polaków na Białołęce” – pierwszy QUEST na Białołęce poniedziałek | 26 Wrzesień 2022

Ta gra terenowa połączy zabawę, poznawanie lokalnej historii z aktywnością fizyczną w przyrodniczym plenerze. Z propozycją dla indywidualnych osób, ale i dla zespołów, np. całych rodzin, zwracają się organizatorzy gry „Questing – Ślady Wielkich Polaków na Białołęce”. Rozgrywka odbędzie się w niedzielę 2 października br.

 

Gra rozpocznie się w niedzielę, 2 października o godz. 12.00 w Instytucie Prymasowskim Stefana Kardynała Wyszyńskiego przy ul. Świerkowej 4. To urocze miejsce jest położone w kompleksie leśnym w Choszczówce, na północnych rubieżach Białołęki. Znajdujący się tam niepozorny zespół zabudowań to niemy świadek najnowszej historii Polski.

 

Właśnie do Choszczówki, cicho i niepostrzeżenie, wymykał się z Warszawy kard. Stefan Wyszyński (1901–1981), czczony jako Prymas Tysiąclecia – pierwszy wśród polskich biskupów, czyli właśnie Prymas, zwierzchnik Kościoła w Polsce w latach 1948–1981. Dziś ośrodek w Choszczówce wciąż odgrywa rolę ośrodka, do którego można przyjechać indywidualnie i grupowo na odpoczynek czy rekolekcje. Jest zarazem miejscem pamięci o Prymasie Wyszyńskim, do którego z roku na rok przybywa coraz więcej osób, jak do muzeum. Po 12 września 2021 r., gdy Prymas Wyszyński został ogłoszony Błogosławionym Kościoła katolickiego, ruch w ośrodku na Choszczówce dodatkowo się nasilił.

 

W niedzielne południe 2 października br. właśnie w tym miejscu rozpocznie się gra terenowa „Questing – Ślady Wielkich Polaków na Białołęce”. Pomysłodawcą i organizatorem rozgrywki jest białołęckie koło Związku Dużych Rodzin Trzy Plus we współpracy z samorządowcami warszawskiej dzielnicy Białołęka.

 

Rozgrywka terenowa w niedzielę 2 października na Białołęce – „Questing – Ślady Wielkich Polaków na Białołęce” będzie polegać na przejściu nieoznakowanym szlakiem turystycznym. Pomocą dla graczy będą rymy i liczne zagadki, które poprowadzą ich po wyjątkowych, często zapomnianych miejscach. Celem przygody będzie odkrycie ukrytego skarbu, a tym samym poznanie dziedzictwa Białołęki i kart jej niedawnej historii.

 

W grze mogą wziąć udział indywidualni zawodnicy, ale także zespoły – całe rodziny, grupy znajomych, itp. By zagrać należy przedtem zgłosić indywidualnych graczy bądź całe zespoły do organizatorów na adres kontakt@questing.pl lub telefonicznie na numer 503 084 042. Po dotarciu na metę, dla najszybszych, będą czekały nagrody! Liczba miejsc ograniczona. Organizatorzy zapraszają.

 

Możliwy dojazd

– podmiejską kolejką z Warszawy w kierunku Legionowa, należy wysiąść na przystanku Choszczówka i skręcić w las w kierunku zachodnim; do przejścia około 500 m,

– udać się autobusem nr 731 z Żerania w kierunku Legionowa, należy wysiąść na przystanku Dębowa (na żądanie).

Kontakt

Nasi trenerzy

 • Edyta Lenart - Wojna
 • Anna Watza
 • Łukasz Wilczyński

Formularz kontaktowy

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Chętnie udzielimy informacji na temat:

 • możliwości tworzenia questów (zasady, szkolenia (metoda warsztatowa lub ekspercka), certyfikacja, rekomendacja),
 • aspektów edukacyjnych, promocyjnych i integrujących społeczność lokalną za pomocą ścieżek questingowych,
 • promocji regionów metodą questingu,
 • prowadzeniu kampanii promocyjnych (w tym BEZPŁATNA promocja dotycząca umieszczenia questów w największej bazie questów w Polsce – www.questing.pl, aktualności + wyróżnione questy, Facebook oraz Instagram – Questing wyprawa po skarb – wiodące social media w kraju dotyczące questów);
 • Przygotowaniu projektów graficznych oraz druk questów,
 • Zamieszczeniu questów w ogólnopolskiej aplikacji mobilnej Questing,
 • Aktualizacji wcześniej stworzonych questów,
 • Organizacji questingowych wizyt studyjnych,
 • Organizacji konferencji, seminariów, eventów (między innymi: Festiwale Questingu, Pikniki Questowe, Inauguracje Questów)
 • Współpracy z nami.
 • Nie lubisz pisać? Zadzwoń! Fundacja Questingu – 500 638 679

 

Wszelkie prawa do strony www. questing.pl należą do Fundacji Questingu z siedzibą w Bałtowie

 

 
Top