Hutniczy Ostrowiec – możesz jeszcze wziąć udział w konkursie inauguracyjnym

Aż 17 drużyn, doskonała zabawa połączona z odkrywaniem historii Ostrowca Świętokrzyskiego oraz cenne nagrody czekające na najwytrwalszych questowiczów – tak w skrócie można podsumować inaugurację nowych ścieżek questingowy, która odbyła się 18 września 2020r.

Stworzone w ramach projektu „Hutniczy Ostrowiec” trzy trasy questingowe przybliżają dziedzictwo przemysłowe miasta, opowiadają historie budynków i obiektów oraz ludzi, którzy mieli ogromny wpływ na jego rozwój i dzisiejszą tożsamość.

Ostrowiec Świętokrzyski nierozerwalnie związany jest z hutnictwem, dzięki nowopowstałym questom mieszkańcy miasta oraz wszyscy przybywający tu goście i turyści mają teraz tę historię na wyciągnięcie ręki. Wystarczy tylko pobrać scenariusze: „Odkryj ze mną Starą Hutę”, „Historyczny Klimkiewiczów” i „Hutniczy Ostrowiec – śladami Jerzego Dobrzańskiego” ze strony Fundacji Questingu (w wersji PDF), bądź też odebrać je w formie drukowanej w Centrum Informacji Turystycznej/ Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim i wyruszyć w drogę!

Warto pamiętać, że dwa pierwsze z nich, to questy piesze. Do ich pokonania przydadzą się wygodne buty, butelka wody i długopis. Natomiast „Hutniczy Ostrowiec – śladami Jerzego Dobrzańskiego” to quest rowerowy. Przejechanie jego trasy zajmie ok. 1 godziny.

Na tych, którzy zdecydują się podjąć wyzwanie i wziąć udział w grywalizacji, czekają ścieżki pełne zagadek, rebusów i interesujących historii. W najbliższym czasie w Centrum Informacji Turystycznej/ Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim można będzie otrzymać również inauguracyjną kartę questów  i wygrać nagrodę!

Każdy biorący udział w inauguracyjnym konkursie, powinien pokonać wszystkie 3 ścieżki:
„Odkryj ze mną Starą Hutę”, „Historyczny Klimkiewiczów” i „Hutniczy Ostrowiec – śladami Jerzego Dobrzańskiego”, uzupełnić kartę questów (DO POBRANIA)

i odbić na niej trzy skarby, a następnie zeskanować kartę i wysłać emailem na adres: kontakt@questing.pl Konkurs inauguracyjny trwa do wyczerpania puli nagród.

Zapraszamy serdecznie do odkrywania historii hutniczego Ostrowca Świętokrzyskiego – do zobaczenia na questingowych szlakach!

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!