Questing to przygoda…

Wyrusz na trasy rowerowe pełne ekozagadek w Kampinoskim Parku Narodowym i wygraj atrakcyjne nagrody! środa | 28 Wrzesień 2022

Już w sobotę 1 października o godzinie 10:00 w Izabelinie rozpocznie się drużynowa ekorywalizacja w Kampinoskim Parku Narodowym. Wszyscy chętni będą musieli w jak najkrótszym czasie pokonać na rowerach aż 2 przygotowane przez organizatorów trasy.

– Do wspólnej zabawy zapraszamy wszystkich: dzieci z rodzicami, grupy przyjaciół, młodzież, dorosłych i seniorów – mówi Monika Wyciechowska, Education Marketing Manager z RLG Systems Polska sp. z o.o. – Trasy nie są wymagające, mają zaledwie 4 i 10 kilometrów. Wytrawnym rowerzystom dystans może nie wydawać się duży, ale to nie długość trasy jest tutaj głównym wyzwaniem.

 

Aby dobrze poradzić sobie z zadaniem, trzeba będzie nie tylko wykorzystać siłę mięśni, ale też wykazać się spostrzegawczością, sprawnie rozwiązywać zagadki i otworzyć umysł na solidną porcję wiedzy o ekologii. Uczestnicy zabawy powalczą bowiem nie na zwykłym, oznakowanym szlaku rowerowym, ale na 2 nowych questach w parku narodowym.

 

Rowerowe questy pełne wiedzy i zagadek

Tego, dokąd należy jechać, gracze dowiedzą się z ulotki z opisem nieoznakowanej w terenie trasy. Wskazówki podane są w formie zagadek i rebusów, których rozwiązanie znajduje się w terenie. Może być to napis na znaku drogowym lub kierunek, który wskazuje konar starego drzewa.

 

Na starcie zgłoszone do rywalizacji drużyny otrzymają na początek wskazówki do krótszego, 4-kilometrowego questu. Gdy uporają się z tym zadaniem, dostaną opis kolejnej, tym razem 10-kilometrowej trasy.

 

Na końcu każdego questu czeka symboliczny skarb – znak do odrysowania lub przybicia na ulotce.

 

Jak podkreśla Monika Wyciechowska, prawdziwym skarbem jest jednak wiedza, którą gracze zyskują z każdym przejechanym kilometrem.

 

–  Questing to świetny sposób, by w atrakcyjnej formie przekazać wiedzę o trudnych tematach. Opisy tras pełne są ciekawostek o przyrodzie i historii Kampinoskiego Parku Narodowego. Najważniejsze jest jednak to, że nasze questy zwracają uwagę na tematy związane z ekologią i właściwym postępowaniem z odpadami.

 

Ekoprzygoda –  w zgodzie z naturą, z ogniskiem i nagrodami

Jakie zagrożenia dla przyrody może spowodować tylko jedna puszka wyrzucona na szlaku? Dlaczego w parku narodowym trudno znaleźć kosze na śmieci? Dlaczego tak ważne jest aby oddawać baterie do odpowiednich punktów zbiórki? To tylko kilka pytań, na które odpowiedzi odnajdą wszyscy uczestnicy sobotniego wydarzenia.

 

– Aby nie zepsuć zabawy, nie mogę zdradzić zbyt wielu szczegółów. Mogę powiedzieć jednak, że każda z tras ma swojego narratora, a są nimi zwierzęta występujące w Kampinoskim Parku Narodowym. Myślę, że tę formę opowieści, przekazaną przez sympatyczne postaci, docenią przede wszystkim najmłodsi questowicze  – zachęca Monika Wyciechowska.

 

Na uczestników, którzy najszybciej poradzą sobie z zagadkami na dwóch trasach czekają atrakcyjne nagrody od RLG:  3 najlepszych uczestników otrzyma kolejno czytnik książek, sakwę rowerową i termos. To upominki, które idealnie sprawdzą się podczas jesiennych wycieczek po Kampinoskim Parku Narodowym.

 

Po questowych zmaganiach uczestnicy spotkają się przy wspólnym ognisku z kiełbaskami. Będzie czas na ekopogaduchy i wymianę wrażeń z trasy w Parku Narodowym.

 

Zapisz się już dziś, atrakcyjne nagrody czekają

 

Aby wziąć udział w zabawie wystarczy zapisać się mailowo: kontakt@questing.pl lub telefonicznie: 500 638 679.  W zgłoszeniu wystarczy podać liczbę osób w drużynie, przy czym można startować również pojedynczo. Warto się pospieszyć – ilość miejsc jest ograniczona. Organizatorzy nie zapewniają rowerów dla uczestników.

 

Na starcie wydarzenia (na polanie Jakubów za parkingiem na tyłach siedziby Dyrekcji KPN, przy wydmie i tablicy edukacyjnej) należy pojawić się 1 października w godzinach 10:00-11:00. Zakończenie zabawy przewidziane jest na godzinę 15:00.

 

Uczestnikom zabawy przypominamy, że wezmą udział w ekoinauguracji. Zachęcamy, by wziąć ze sobą bidony i zrezygnować z jednorazowych opakowań na przekąski.

Kontakt

Nasi trenerzy

 • Edyta Lenart - Wojna
 • Anna Watza
 • Łukasz Wilczyński

Formularz kontaktowy

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Chętnie udzielimy informacji na temat:

 • możliwości tworzenia questów (zasady, szkolenia (metoda warsztatowa lub ekspercka), certyfikacja, rekomendacja),
 • aspektów edukacyjnych, promocyjnych i integrujących społeczność lokalną za pomocą ścieżek questingowych,
 • promocji regionów metodą questingu,
 • prowadzeniu kampanii promocyjnych (w tym BEZPŁATNA promocja dotycząca umieszczenia questów w największej bazie questów w Polsce – www.questing.pl, aktualności + wyróżnione questy, Facebook oraz Instagram – Questing wyprawa po skarb – wiodące social media w kraju dotyczące questów);
 • Przygotowaniu projektów graficznych oraz druk questów,
 • Zamieszczeniu questów w ogólnopolskiej aplikacji mobilnej Questing,
 • Aktualizacji wcześniej stworzonych questów,
 • Organizacji questingowych wizyt studyjnych,
 • Organizacji konferencji, seminariów, eventów (między innymi: Festiwale Questingu, Pikniki Questowe, Inauguracje Questów)
 • Współpracy z nami.
 • Nie lubisz pisać? Zadzwoń! Fundacja Questingu – 500 638 679

 

Wszelkie prawa do strony www. questing.pl należą do Fundacji Questingu z siedzibą w Bałtowie

 

 
Top