Dzień Niepodległości pełen zagadek. Weź udział w niezwykłej grze terenowej i wygraj atrakcyjne nagrody!

Już 11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości, w Siennowie odbędzie się rodzinny piknik połączony z inauguracją najnowszego questu w Podkarpackiem.
Ci, którzy najlepiej poradzą sobie podczas rywalizacji, zdobędą nagrody o łącznej wartości 10 000 złotych!

 

Niezwykły bohater

Quest, który będzie miał swoją inaugurację podczas pikniku rodzinnego, opowiada historię jednego z dawnych mieszkańców Siennowa – niewielkiej miejscowości w gminie Zarzecze (powiat przeworski, woj. podkarpackie).

 

– Aby nie zepsuć zabawy, nie mogę zdradzić nazwiska bohatera. Powiem tylko, że już tytuł questu jest bardzo wymowny: „Humanista, który został żołnierzem”. Odkrycie tożsamości bohatera tego opowiadania to ważne wyzwanie dla uczestników zabawy. Ważniejsze jest jednak, aby szukać głębiej, czytać również pomiędzy wierszami – informuje Andrzej Łopata. –  Wówczas pojawi się obraz nie tylko żołnierza, ale, przede wszystkim, człowieka, który darzy szacunkiem ludzi i przyrodę. Niemniej upamiętnienie bohatera questu właśnie 11 listopada nie jest przypadkowe.

 

Co więcej, wizerunek historycznego bohatera od niedawna zdobi też… drewnianą ścianę stodoły w Siennowie.

 

Dzieło sztuki na stodole

Malunek w przestrzeni wiejskiej Siennowa to dzieło wybitnego artysty, Arkadiusza Andrejkowa. Twórca wyspecjalizował się w deskalach, czyli obrazach na drewnianych budowlach. Od wielu lat realizuje on swój autorski projekt “Cichy memoriał”, przenosząc wizerunki mieszkańców wsi na deski starych stodół i domów.

 

– To właśnie cykl Arkadiusza Andrejkowa zainspirował nas, by bohaterowie naszych questów upamiętnieni byli także przez deskale – tłumaczy Andrzej Łopata. – Cieszymy się, że artysta przyjął kolejne zaproszenie do współpracy. Mural w Siennowie jest już 6 utworzonym
w ramach Programu SkarbyDziedzcitwa.pl. W tym roku powstaną 3 kolejne murale na terenie gminy Gać. Wszystkie one chronią lokalne dziedzictwo kulturowe zachowując i przywracając pamięć o osobach lub wydarzeniach ważnych dla tutejszych miejscowości. Bowiem ich miejsce urodzenia lub działania jest związane z ziemią przeworską. Czasem niektóre z tych postaci są znane ogółowi społeczeństwa.

 

Zarówno piknik questowy, jak i deskal to efekt realizowanego przez Fundację Tradycyjna Zagroda projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej. Trasę z zagadkami opracowała Fundacja Questingu, która już od ponad 10 lat skutecznie rozwija sieć questów w całej Polsce.

 

Weź udział w grze – ilość miejsc ograniczona!

Piknik questowy rozpocznie się 11 listopada o godz. 11:00 przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Siennowie (gmina Zarzecze, powiat przeworski).

 

Grywalizacja z nagrodami rozegra się w 2 kategoriach: zespołów młodzieży szkolnej oraz rodzin/przyjaciół. Zawody polegać będą na jak najszybszym przejściu questu
i poprawnym odgadnięciu wszystkich zagadek na trasie w Siennowie.

 

Aby wziąć udział w grze należy zgłosić 5-osobowy zespół pod adresem e-mail: kontakt@questing.pllub numerem telefonu 500 638 679. Pod tymi samymi danymi teleadresowymi udzielane są dodatkowe informacje o zabawie.

 

Każdy z uczestników grywalizacji otrzyma upominek, a najlepsi – atrakcyjne nagrody. Wartość wszystkich nagród w konkursie to aż 10 000 złotych.

 

REGULAMIN GRYWALIZACJI

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!