Questing to przygoda…

Przejdź najnowszy quest i odkryj tajemnice Fortu 52 ½ S Sidzina niedziela | 11 Wrzesień 2022

W niedzielę 18 września w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa możesz dołączyć do grona pionierów, którzy zmierzą się z pełną zagadek grą terenową w zrewitalizowanym Forcie pancernym głównym nr 52 ½ S Sidzina, działającym jako Fort Sztuki (i) Życia. Zostań prawdziwym odkrywcą Twierdzy Kraków i weź udział w grze z zagadkami i upominkami dla najlepszych uczestników.

 

Skarby Fortu 52 ½ S Sidzina

Taki tytuł nosi najnowszy quest, który Fundacja Pełna Życia przygotowała we współpracy z Fundacją Questingu. To niekonwencjonalny sposób na odkrycie historii Fortu i związanych z nim ciekawostek architektonicznych i przyrodniczych.

Czym właściwie jest questing?

To wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych forma edukacyjnych gier terenowych. Zabawa polega na przejściu nieoznakowanej w terenie trasy. Kierunek marszu wyznaczają przedstawione w opisie trasy zagadki i rebusy. Aby je rozwiązać i dotrzeć do celu, uczestnik musi mieć oczy szeroko otwarte – odpowiedzi do łamigłówek znajdują się bowiem w terenie. Na mecie czeka symboliczna nagroda: pieczęć potwierdzająca przejście questu.

 

Questowicze muszą zatem wykazać się uważnością, dociekliwością, ale też i wrażliwością na historię danego miejsca. Rozwiązując poszczególne zadania gracz poświęca więcej czasu i uwagi na poznanie historii, kultury czy przyrody niż podczas tradycyjnego zwiedzania.

 

Questing, jak żadna inna forma zwiedzania, idealnie pasuje zatem do tworzonej przez nas przestrzeni, która ma ciągle inspirować, angażować i pobudzać do działania wszystkich, którzy nas odwiedzą. Poprzez grę terenową goście Fortu mają okazję, aby samodzielnie odszukać i odkryć ślady jego przeszłości – mówi Małgorzata Wojtyczka z Fundacji Pełnej Życia.

 

Dni Twierdzy Kraków

Oficjalna inauguracja najnowszego questu przewidziana jest na niedzielę 18 września 2022. Zabawa terenowa jest jednym z wielu punktów bogatego programu obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa w Forcie Sidzina.

 

Wierzymy, że questing będzie mocnym punktem obchodów, które trwać będą przez cały weekend 17-18 września  – podkreśla Małgorzata Wojtyczka. – Pamiętajmy, że nasz najnowszy quest to nie jedyna zabawa tego typu w okolicy Fortu. Wszystkim poszukiwaczom skarbu przypomnimy quest, który dostępny jest od zeszłego roku.

 

Podczas weekendu nie zabraknie także zwiedzania odrestaurowanego Fortu z przewodnikiem, spacerów i warsztatów tematycznych związanych z historią, architekturą oraz przyrodą Fortu. Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie internetowej Fortu Sidzina www.Fort-Sidzina.pl i w mediach społecznościowych Fundacji Pełnej Życia.

 

Co zrobić, by wziąć udział w queście?

Udział w zabawie jest bezpłatny.  Aby wziąć w niej udział wystarczy przyjechać do Fortu Sidzina przy ulicy Kozienickiej 33 w Krakowie w godzinach udostępniania obiektu.

Kontakt

Nasi trenerzy

  • Edyta Lenart - Wojna
  • Anna Watza
  • Łukasz Wilczyński

Formularz kontaktowy

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Chętnie udzielimy informacji na temat:

  • możliwości tworzenia questów (zasady, szkolenia (metoda warsztatowa lub ekspercka), certyfikacja, rekomendacja),
  • aspektów edukacyjnych, promocyjnych i integrujących społeczność lokalną za pomocą ścieżek questingowych,
  • promocji regionów metodą questingu,
  • prowadzeniu kampanii promocyjnych (w tym BEZPŁATNA promocja dotycząca umieszczenia questów w największej bazie questów w Polsce – www.questing.pl, aktualności + wyróżnione questy, Facebook oraz Instagram – Questing wyprawa po skarb – wiodące social media w kraju dotyczące questów);
  • Przygotowaniu projektów graficznych oraz druk questów,
  • Zamieszczeniu questów w ogólnopolskiej aplikacji mobilnej Questing,
  • Aktualizacji wcześniej stworzonych questów,
  • Organizacji questingowych wizyt studyjnych,
  • Organizacji konferencji, seminariów, eventów (między innymi: Festiwale Questingu, Pikniki Questowe, Inauguracje Questów)
  • Współpracy z nami.
  • Nie lubisz pisać? Zadzwoń! Fundacja Questingu – 500 638 679

 

Wszelkie prawa do strony www. questing.pl należą do Fundacji Questingu z siedzibą w Bałtowie

 

 




Top