Questing to przygoda…

Questuj, poznawaj tradycje hutnicze Ziemi Ostrowieckiej i zdobywaj nagrody! wtorek | 31 Październik 2023

Trwa konkurs, w którym nagrodzimy szybkość, spryt i chęć zdobycia wiedzy o dawnych tradycjach przemysłowych powiatu ostrowieckiego. Ci, którzy najszybciej uporają się z zagadkami na trasie mogą zdobyć tablet i niezawodne kubki termiczne od Fundacji Questingu. Co trzeba zrobić, by zawalczyć o nagrody?

Można powiedzieć, że przemysł na Ziemi Ostrowieckiej rozwijał się już w czasach prehistorycznych. W neolicie dawni górnicy wydobywali tu krzemień pasiasty, któremu przypisywali właściwości magiczne. W okresie wpływów rzymskich, Góry Świętokrzyskie słynęły z masowej na owe czasy produkcji żelaza w prymitywnych piecach nazywanych dymarkami. W XIX stuleciu powstał natomiast odważny plan budowy ciągu fabryk żelaza nad Kamienną, która zdobyła w owym czasie miano najpracowitszej polskiej rzeki. Stolica powiatu, Ostrowiec Świętokrzyski, słynie natomiast z rozwijanego tu od wieków hutnictwa.

 

Tak bogate tradycje wymagają odpowiedniego upamiętnienia, dlatego też, ogólnopolska Fundacja Questingu wraz z Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim przygotowała tematyczne questy – nieoznakowane w terenie trasy, które prowadzą do miejsc, w których nie znajdują się wielkie muzea, a które warte są uwagi, gdyż dobitnie świadczą o historii przemysłu na Ziemi Ostrowieckiej.

 

Z okazji udostępnienia nowych tras, zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania jest tablet oraz kubki termiczne. Co należy zrobić, by walczyć o wygraną?

 

Przede wszystkim należy pobrać i wydrukować ulotki z opisem tras, które powstały w ramach projektu Historyczne hutnicze tradycje Powiatu Ostrowieckiego. Następnie należy wyruszyć na questy (pamiętając, że rywalizacja rozgrywa się na trasach pieszych i samochodowych) i poprawnie rozwiązać wszystkie zagadki oraz rebusy umieszczone na ulotkach. W wyznaczonym miejscu należy też odrysować kształt lub odbić pieczęć potwierdzającą dotarcie na koniec questu. 

Osoby, które jak najszybciej wyślą skan lub czytelne zdjęcie ulotki z poprawnie rozwiązanymi zadaniami na adres konktakt@questing.pl otrzymają od nas tablet lub kubki termiczne.

Na zgłoszenia czekamy do 10 listopada 2023 lub do wyczerpania puli nagród przewidzianej w konkursie. Przed udziałem w zabawie należy zapoznać się z Regulamin-Questuj-docx.

Questy biorące udział w konkursie:

WIELKI PRZEMYSŁ W DOLINIE PRACOWITEJ RZEKI

TYLKO SZUMU TURBIN ŻAL..

 

 

 

Kontakt

Nasi trenerzy

  • Edyta Lenart - Wojna
  • Anna Watza
  • Łukasz Wilczyński

Formularz kontaktowy

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Chętnie udzielimy informacji na temat:

  • możliwości tworzenia questów (zasady, szkolenia (metoda warsztatowa lub ekspercka), certyfikacja, rekomendacja),
  • aspektów edukacyjnych, promocyjnych i integrujących społeczność lokalną za pomocą ścieżek questingowych,
  • promocji regionów metodą questingu,
  • prowadzeniu kampanii promocyjnych (w tym BEZPŁATNA promocja dotycząca umieszczenia questów w największej bazie questów w Polsce – www.questing.pl, aktualności + wyróżnione questy, Facebook oraz Instagram – Questing wyprawa po skarb – wiodące social media w kraju dotyczące questów);
  • Przygotowaniu projektów graficznych oraz druk questów,
  • Zamieszczeniu questów w ogólnopolskiej aplikacji mobilnej Questing,
  • Aktualizacji wcześniej stworzonych questów,
  • Organizacji questingowych wizyt studyjnych,
  • Organizacji konferencji, seminariów, eventów (między innymi: Festiwale Questingu, Pikniki Questowe, Inauguracje Questów)
  • Współpracy z nami.
  • Nie lubisz pisać? Zadzwoń! Fundacja Questingu – 500 638 679

 

Wszelkie prawa do strony www. questing.pl należą do Fundacji Questingu z siedzibą w Bałtowie

 

 




Top